ASHOKA Türkiye

Ashoka dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu, sistemleri dönüştürme potansiyeline sahip sosyal girişimcileri bir araya getiren ve destekleyen küresel bir sivil toplum kuruluşudur.

Toplumsal değişimin katalizörleri olan sosyal girişimcilere 41 yıldır ev sahipliği yapan Ashoka acil toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getiren sosyal girişimcileri tespit ediyor, onları küresel bir destek ağında buluşturarak potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve çözümlerini yaygınlaştırmalarını sağlıyor. Bugün dünyada 3 bin 600’den fazla, Türkiye’de ise 30’a yakın aktif Ashoka Fellow’u çalıştıkları alanlarda fark yaratıyor. 
Ashoka Türkiye sosyal girişimcileri desteklemenin ve Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosistemin kapasitesini artıran işbirliği ve projeler geliştirmenin yanı sıra çocukların fark yaratan becerilerini geliştirmeleri için öğretmenler, ebeveynler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yürütüyor.

Kurumsal Destekçiler

Burgan Bank

Probono Uzmanlık Desteği

Misyon

Herkesin fark yaratabileceği bir dünya inşa etmek için, önde gelen sosyal girişimcileri tespit etmek, desteklemek, çözüm modellerindeki inovasyonu benimsemek ve bu modelin yaygınlaşmasına katkı sağlamak.

Vizyon

Her bireyin toplumda fark yaratabildiği ve bunu başarmak için ihtiyaç duyduğu özgürlük ve desteğe sahip olduğu bir dünya yaratmak.

Ekibimiz

Ashoka Türkiye Yönetim Kurulu

Türkiye Denetim Kurulu

Ashoka Support Network Türkiye

Sosyal girişimciliğin ekonomik ve sosyal gelişme için temel araç olduğu fikrine katılan, her biri kendi alanında lider, 22 ülkeden +400 bireyin oluşturduğu Ashoka’nın küresel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Ashoka Dostları

Sosyal girişimciliğe ilgi duyan üst düzey profesyonellerden oluşan, Ashoka
Türkiye’nin yerel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Arif Aytekin
Arzu Ünal
Aslı Alemdaroğlu
Atıl Erken
Ayşe Kırımlı
Can İkinci
Canan İlter
Derya Cantutan
Esra Topbaş Habbab
Ferruh Gürtaş
Gökalp Aslan

Gökalp Aslan

Göknil Bigan
Kaan Başaran
Müge Ekşi
Murat Ülman
Nakiye Boyacıgiller
Nilüfer Candar Erdem
Nilüfer Durak
Rahşan Karan
Sarp Demiray
Sibel Yücesan
Suna Altan