ASHOKA Türkiye

Ashoka dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformu, sistemleri dönüştürme potansiyeline sahip sosyal girişimcileri bir araya getiren ve destekleyen küresel bir sivil toplum kuruluşudur.

Toplumsal değişimin katalizörleri olan sosyal girişimcilere 41 yıldır ev sahipliği yapan Ashoka acil toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getiren sosyal girişimcileri tespit ediyor, onları küresel bir destek ağında buluşturarak potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve çözümlerini yaygınlaştırmalarını sağlıyor. Bugün dünyada 3 bin 600’den fazla, Türkiye’de ise 30’a yakın aktif Ashoka Fellow’u çalıştıkları alanlarda fark yaratıyor. 
Ashoka Türkiye sosyal girişimcileri desteklemenin ve Türkiye’deki sosyal girişimcilik ekosistemin kapasitesini artıran işbirliği ve projeler geliştirmenin yanı sıra çocukların fark yaratan becerilerini geliştirmeleri için öğretmenler, ebeveynler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla çalışmalar yürütüyor.

Kurumsal Destekçiler

Burgan Bank

Probono Uzmanlık Desteği

Misyon

Herkesin fark yaratabileceği bir dünya inşa etmek için, önde gelen sosyal girişimcileri tespit etmek, desteklemek, çözüm modellerindeki inovasyonu benimsemek ve bu modelin yaygınlaşmasına katkı sağlamak.

Vizyon

Her bireyin toplumda fark yaratabildiği ve bunu başarmak için ihtiyaç duyduğu özgürlük ve desteğe sahip olduğu bir dünya yaratmak.

Ekibimiz

Ashoka Türkiye Yönetim Kurulu

Türkiye Denetim Kurulu

Ashoka Support Network Türkiye

Sosyal girişimciliğin ekonomik ve sosyal gelişme için temel araç olduğu fikrine katılan, her biri kendi alanında lider, 22 ülkeden +400 bireyin oluşturduğu Ashoka’nın küresel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Ashoka Dostları

Sosyal girişimciliğe ilgi duyan üst düzey profesyonellerden oluşan, Ashoka
Türkiye’nin yerel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Gökalp Aslan
Canan İlter
Esra Topbaş Habbab
Sibel Yücesan
Ayşe Güçlü Onur

Zeynep Balcı
Nilüfer Durak
Ferruh Gürtaş
Arzu Ünal
Atıl Erken