ASHOKA Türkiye

Ashoka dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik platformudur. Sistemleri dönüştürme potansiyeline sahip sosyal girişimcileri bir araya getiren ve destekleyen küresel bir sivil toplum kuruluşu.

Acil toplumsal sorunlara etkin ve kalıcı çözümler getiren sosyal girişimcileri tespit eder, onları küresel bir destek ağında buluşturarak potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve çözümlerini yaygınlaştırmalarını sağlar.

Ashoka Türkiye, eğitim, sağlık, çevre, insan hakları, gençlik ve vatandaşlık katılımı gibi birçok farklı alanda sistemleri değiştiren 30’a yakın sosyal girişimciden güç alarak Türkiye’de sosyal girişimciliği yeni bir aşamaya taşıyor.

Kurumsal Destekçilerimiz

Misyon

Herkesin fark yaratabileceği bir dünya inşa etmek için, önde gelen sosyal girişimcileri tespit etmek, desteklemek, çözüm modellerindeki inovasyonu benimsemek ve bu modeli yaygınlaştırmak için küresel toplulukları harekete geçirmek.

Vizyon

Her bireyin toplumda fark yaratabildiği ve bunu başarmak için ihtiyaç duyduğu özgürlük ve desteğe sahip olduğu bir dünya yaratmak.

Ekibimiz

Ashoka Türkiye Yönetim Kurulu

Türkiye Denetim Kurulu

Ashoka Support Network Türkiye

Sosyal girişimciliğin ekonomik ve sosyal gelişme için temel araç olduğu fikrine katılan, her biri kendi alanında lider, 22 ülkeden +400 bireyin oluşturduğu Ashoka’nın küresel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Ashoka Dostları

Sosyal girişimciliğe ilgi duyan üst düzey profesyonellerden oluşan, Ashoka
Türkiye’nin yerel düzeydeki bireysel bağışçı ağı.

Arif Aytekin
Arzu Ünal
Aslı Alemdaroğlu
Aslıhan Yetiş Erbil
Atıl Erken
Ayşe Kırımlı
Ayşe Zadıl
Bülent Erkmen
Can İkinci
Canan İlter
Cem Akşehirlioğlu
Duygu Ergin
Esra Topbaş Habbab

Ferruh Gürtaş
Göknil Bigan
Güçlü Özenci
Kaan Başaran
Müge Ekşi
Murat Ülman
Nilüfer Candar Erdem
Nilüfer Durak
Rahşan Karan
Sarp Demiray
Sibel Yücesan
Suna Altan
Zeynep Akşehirlioğlu